Iran & Russia | بازدید رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه از کانال ولگا – دن
16908
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16908,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

بازدید رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه از کانال ولگا – دن

بازدید رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه از کانال ولگا – دن

صبح روز سه‌شنبه تاریخ اول تیرماه ۱۴۰۰ آقای هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه از کانال ولگا – دن در استان ولگاگراد روسیه بازدید به عمل آوردند. در این بازدید که آقای ماکسیم سویدروف معاون اتاق بازرگانی ولگاگراد ایشان را همراهی می‌کردند مراحل بالابردن کشتی به قسمت‌های بالادست‌ کانال ولگا – دن و پایین‌کشیدن آنها به کمک حوضچه‌های مخصوص به نمایش گذاشته شد. ایشان همچنین از موزه این کانال بازدید نمودند. در این موزه تاریخ ایجاد این کانال به نمایش گذاشته شده است.
کانال ولگا – دن که ۱۰۱ کیلومتر طول دارد ساخت آن در سال ۱۹۴۷ شروع و در سال ۱۹۵۲ به پایان رسید. این کانال رابط بین رود ولگا و رود دن در روسیه است. رود ولگا به دریای خزر می‌ریزد ولی رود دن به دریای آزوف. اما بدلیل موقعیت جغرافیایی، سطح رود دن ۲۸ متر بالاتر از سطح ولگا است. کشتی‌ها که از طریق این کانال، از دن بسمت ولگا حرکت می‌کنند می‌بایست پله به پله در کانال ۲۸ متر ارتفاع کم کنند تا به رود ولگا برسند.
کانال ولگا – دن که در واقع دریای خزر را از طریق دریای آزوف به آب‌های آزاد وصل می‌کند نقش بسیار قابل‌توجه‌ای در نقل و انتقال کالا در این منطقه دارد.