Iran & Russia | بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از مجسمه عمرخیام در آستراخان
16967
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16967,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از مجسمه عمرخیام در آستراخان

بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از مجسمه عمرخیام در آستراخان

آقای دکتر کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در ادامه سفر کاری خود به آستراخان روسیه عصر روز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه از مجسمه حکیم عمرخیام شاعر، ریاضیدان و فیلسوف ایرانی بازدید نمودند. در این مراسم که که آقای دکتر مارکلوف رییس دانشگاه دولتی آستراخان و تعدادی از دانشجویان زبان فارسی دانشگاه آستراخان نیز حضور داشتند آقای هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه شرح کوتاهی از مراحل طراحی، ساخت و نصب این مجسمه ارایه نمودند. آقای دکتر جلالی اجرای این پروژه فرهنگی را باارزش دانستند و از آقای تیزهوش تابان تشکر و قدردانی نمودند.
لازم به ذکر است که این مجسمه توسط اتاق بازرگانی گیلان و با حمایت استانداری گیلان ساخته شده است و در تاریخ ۱۴ مردادماه ۱۳۹۵ در پارک دانشجویی روبروی دانشگاه دولتی آستراخان با حضور استانداران وقت گیلان و آستراخان پرده‌برداری گردید.