Iran & Russia | دیدار رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی “لوتوس” آستراخان
16842
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16842,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

دیدار رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی “لوتوس” آستراخان

دیدار رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی “لوتوس” آستراخان

آقای هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه صبح روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه با آقای سرگی میلوشکین مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی ” لوتوس ” آستراخان روسیه در دفتر کار ایشان در آستراخان دیدار و گفتگو نمودند.
در این نشست که برخی از مدیران آن دستگاه حضور داشتند طرفین در خصوص توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور تاکید نمودند. آقای تیزهوش در ابتدا از تلاش آقای میلوشکین برای افزایش مبادلات تجاری تشکر و قدردانی نمودند. ایشان گفتند که منطقه آزاد انزلی به عنوان‌ تنها منطقه آزاد دریای خزر می‌تواند رابطه خوبی با منطقه ویژه اقتصادی ” لوتوس ” داشته باشد. ایشان ابراز امیدواری کردند با تغییر مدیریت در منطقه آزاد انزلی شاهد تحول اساسی در روابط دو منطقه باشیم. آقای تیزهوش تابان گفتند که مجوز برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در آستراخان صادر شده و با فروکش کردن شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه برگزار خواهد شد. ایشان افزودند که در مسیر زمینی برای حمل و نقل کالا از ایران به روسیه و برعکس مشکلاتی وجود دارد و به این دلیل لازم است کشتی‌های رو-رو در دریای خزر به کار گرفته شوند.
آقای میلوشکین اظهار داشتند که منطقه آزاد انزلی برای آنها نقش محوری دارد. در این شرایط سخت که رفت و آمدها دشوار شده است ایشان ابراز امیدواری کردند که بتوانند با مدیریت جدید منطقه آزاد انزلی یک جلسه ویدئوکنفرانسی داشته باشند. ایشان نیز گفتند که لازم است حمل و نقل دریایی تقویت گردد. آقای میلوشکین اضافه کردند ما می‌دانیم شما ایرانی‌ها دارای قدمت چهارهزارساله در امر تجارت هستید و ما باید از تجربیات شما در این زمینه استفاده کنیم. با همکاری یکدیگر می‌توانیم مشکلات لجستیک را حل نماییم. ایشان ادامه دادند که یک شرکت ایرانی به نام ” رزا ” از مجموعه هلدینک گلرنگ قطعه زمینی را در منطقه ویژه اقتصادی ” لوتوس ” دریافت کرده و در حال احداث کارخانه برای تولید انواع شامپوها، صابون‌ها و انواع شوینده‌های خانگی هستند. البته این اولین شرکت ایرانی است که در این منطقه ثبت شده است و فعالیت این شرکت می‌تواند نمونه‌ای باشد برای شرکت‌های ایرانی تا بتوانند در این منطقه سرمایه‌گذاری نمایند. ایشان ابراز امیدواری کردند که با کاهش شدت شیوع ویروس کرونا بتوانند همراه با یک هیأت بزرگ تجاری به ایران سفر نمایند.