Iran & Russia | ((فرصت طلایی برای افزایش روابط تجاری ایران و روسیه)) دیدار لوان جاگاریان سفیر روسیه با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی رشت
15824
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15824,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

((فرصت طلایی برای افزایش روابط تجاری ایران و روسیه)) دیدار لوان جاگاریان سفیر روسیه با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی رشت

((فرصت طلایی برای افزایش روابط تجاری ایران و روسیه)) دیدار لوان جاگاریان سفیر روسیه با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی رشت

لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران با رئیس اتاق رشت دیدار و سرکنسول جدید روسیه در رشت را معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق ایران به نقل از روابط عمومی اتاق رشت، «لوان جاگاریان»، در جلسه معارفه سرکنسول جدید روسیه فدراتیو در رشت اظهار امیدواری کرد: حضور سرکنسول جدید در رشت موجب ارتقای همکاری با مدیران استانی و سطح روابط دو کشور ایران و روسیه شود.
وی با اشار ه به حضور گردشگران ایرانی در روسیه گفت: امیدواریم امسال با توجه به ممنوعیت سفر اتباع روسی به ترکیه و بلعکس تعداد روادید زیادی برای گردشگری ایران صادر شود ضمن اینکه در سال میلادی گذشته تعداد ۳۳ هزار و ۵۰۰ روادید برای اتباع و گردشگران ایران در روسیه صادر شده است.
سفیر روسیه در ایران با بیان اینکه صادرات میوه و سبزیجات از ترکیه ممنوع شده است، ادامه داد: فرصت خوبی برای افزایش حجم این محصولات از ایران است.
جاگاریان یادآور شد: امیدواریم به‌زودی با تصمیم‌های مثبت از طرف ایران و روسیه سطح صادرات بین این دو کشور افزایش یابد.
سفیر روسیه در ایران از سفر محمدعلی نجفی استاندار گیلان اوایل خرداد ماه سال آینده به آستراخان خبر داد و گفت: این سفر با دعوت استاندار آستراخان صورت گرفته و قرار است نمایشگاه بزرگ کالای ایرانی در این استان روسی افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اینکه گیلان با آستراخان روسیه روابط دیرینه دارد، گفت: فرصت‌ها و قابلیت‌های گیلان برای همکاری‌های دوجانبه بین این استان و آستراخان روسیه بررسی شد.
جاگاریان افزود: با توجه به اینکه رابطه بین روسیه و ترکیه خدشه‌دار شده، تلاش می‌کنیم واردات محصولات کشاورزی خود را از ایران به روسیه افزایش دهیم.
وی با تاکید بر افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه خاطرنشان کرد: مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ از نیاز مهم روسیه است و این موضوع در دستور کار وزیر کشاورزی روسیه قرار دارد.
این مقام روسی اظهار کرد: با وزیر جهاد کشاورزی ایران موضوع صادرات مواد پروتئینی به روسیه را بررسی کردیم و در انتظار افزایش واردات طیور و گوشت گوسفند از ایران به روسیه و صادرات گوشت گاو از روسیه به ایران هستیم.
«هادی تیزهوش تابان»، رئیس اتاق رشت نیز در این جلسه درباره نصب مجسمه خیام در آستراخان روسیه، تصریح کرد: در سفر اخیر به آستراخان روسیه تفاهمنامه در زمینه نصب مجسمه خیام منعقد شد و تا پنج ماه دیگر این مجسمه در آستراخان نصب می‌شود.
تیزهوش تابان از افتتاح سرای تجاری ایرانیان تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: افتتاح این سرا می تواند در توسعه روابط تجاری و افزایش حجم مبادلات کالا بین دو کشور ایران و روسیه تاثیرگذار باشد.
در پایان این جلسه کنسانتین آلکسیف، به عنوان سرکنسول جدید روسیه فدراتیو در رشت معرفی شد.