Iran & Russia | ملاقات‌ رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با رییس شورای تجاری روسیه و ایران در مسکو
16806
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16806,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

ملاقات‌ رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با رییس شورای تجاری روسیه و ایران در مسکو

ملاقات‌ رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با رییس شورای تجاری روسیه و ایران در مسکو

ظهر روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین‌ماه آقای هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با آقای ولادیمیر عابدینوف رییس شورای تجاری روسیه و ایران در مسکو ملاقات نمودند. طرفین در خصوص توسعه مناسبات تجاری و بازرگانی ایران و روسیه در شرایط شیوع ویروس کرونا، مشکلات گمرکی و لجستیکی و مسایل دیگر بحث و تبادل نظر نمودند. آقای تیزهوش تابان اظهار داشتند با تقویت سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روابط تجاری دو کشور ایران و روسیه گسترش پیدا خواهد کرد. ایشان گفتند در نظر دارند شرکت‌های بزرگ ایرانی با اولویت پتروشیمی را برای فعالیت‌های اقتصادی برای حضور در آستراخان دعوت نمایند. قرار است طرف ایرانی واحدی را در سرای تجاری ایرانیان در آستراخان جهت عرضه کالاهای ایرانی به شکل خرده‌فروشی و عمده‌فروشی اختصاص دهد. ایشان گفتند برای حمل سریع کالاهای فسادپذیر باید برای تقویت پرواز هواپیماهای کارگو در مسیر تهران و مسکو حمایت‌های لازم به عمل آید. آقای تیزهوش اظهار داشتند که برای تقویت و تحکیم روابط مان باید نقشه راه تدوین نماییم. آقای تیزهوش گفتند که ما امروز در اینجا دفتری را برای ایجاد نمایندگی اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه تحویل خواهیم گرفت.
آقای ولادیمیر عابدینوف رییس شورای بازرگانی روسیه و ایران از سفر آقای تیزهوش و هیأت همراه بعد از ۱۴ ماه به مسکو اظهار خوشحالی نمودند و گفتند که پاندمی کروناویروس باعث قطع ملاقات‌های ما شده بود و امیدوار هستند که این ملاقات‌ها تدوام یابد. ایشان گفتند که نوزدهمین اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر ICBC در اسفندماه سال گذشته بشکل ویدئوکنفرانس با محوریت اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با کیفیت عالی برگزار گردید و امیدوار هستند بیستمین اجلاس آن در مردادماه سال جاری در مسکو در حاشیه دومین همایش اقتصادی خزر برگزار گردد. آقای عابدینوف اظهار داشتند که مسیر کنونی ارسال کالا بین دوکشور دارای مشکلاتی است که باید به فکر مسیرهای جایگزین باشیم. ایشان گفتند که می‌توانند برای توزیع کالاهای ایرانی از طریق شبکه‌های زنجیره‌ای در روسیه به طرف ایرانی مساعدت نمایند. آقای عابدینوف گفتند در نظر دارند تا چند هفته دیگر به همراه هیأتی به ایران سفر نمایند و از استان‌های گیلان و مازندران بازدید خواهند نمود. در این سفر همچنین در نمایشگاه بین‌المللی اوراسیا در تهران شرکت خواهند نمود.
در پایان این دیدار آقای عابدینوف یک دفترکار تجهیزشده را جهت تأسیس نمایندگی اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه تحویل طرف ایرانی دادند.
لازم به ذکر است که در تابستان سال‌ گذشته یک دفترکار در سرای تجاری ایرانیان در آستراخان از سوی طرف ایرانی به شورای تجاری روسیه و ایران جهت‌ فعالیت‌های تجاری‌ واگذار شده بود.