Iran & Russia | همایش اتاق مشترک ایران و روسیه پیرامون راهکار نوین صادرات محصولات بصورت عمده و خرد به کشور روسیه
15957
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15957,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

همایش اتاق مشترک ایران و روسیه پیرامون راهکار نوین صادرات محصولات بصورت عمده و خرد به کشور روسیه

همایش اتاق مشترک ایران و روسیه پیرامون راهکار نوین صادرات محصولات بصورت عمده و خرد به کشور روسیه

عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۱/۰۶/۹۴ همایش نیم روزه اتاق مشترک ایران و روسیه با حضور اسدا… عسگراولادی، قدیر قیافه، هیات روس، نمایندگان شرکت کاسپین و اعضاء برگزار شد و پیرامون راهکار نوین صادرات محصولات بصورت عمده و خرد به کشور روسیه، معرفی و ارائه گردید.
در این نشست اسدالله عسگراولادی رابطه تاریخی بین دوکشور را مهم ارزیابی کرد و در راستای رفع نیازهای بازار مصرفی افزایش همکاری ها و مناسبات اقتصادی را خواستار شد. وی گفت: در شرایط تحریم اتحادیه اروپا علیه کشور روسیه ما باید از فرصت ایجاد شده استفاده نمائیم زیرا ظرفیت فعلی بازار روسیه بیشتر از گذشته مستعد کالاها و محصولات ایرانی است.
عسگراولادی از اعزام هیئت ایرانی به مسکو برای حضور در نمایشگاه محصولات غذایی (World Food) خبر داد و تشریح کرد: روابط سیاسی و فرهنگی بین دوکشور از سطح مطلوبی برخوردار است اما مناسبات تجاری قابل قبول نیست که باید توسط تجار و فعالان اقتصادی ارتقاء یابد.
وی مشکلات تجار برای انجام فعالیت های اقتصادی با روسیه را تغییرات نرخ روبل در برابر دلار، کم بود ارتباط هوایی بین دوکشور و برخی مسائل پیرامون نقل و انتقال مالی عنوان کرد و گفت: مدیران دو دولت باید راه حل مناسب برای رفع این موضوعات را پیدا و در برطرف کردن آنها کوشش نمایند.
در ادامه قدیر قیافه نایب رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه عدم شناخت از ظرفیت طرفین را عامل اصلی پایین بودن سطح مبادلات تجاری عنوان کرد و افزود: عدم وجود بانکهای اطلاعاتی و نمایندگی های فعال بخش های دولتی در کشورهای حوزه CIS علی الخصوص روسیه همواره از ضعف های امکان برقراری ارتباط با این کشورها بوده است.
قیافه حجم واردات مواد غذایی روسیه از کشورهای دنیا را ۴۳ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: اکنون شهرداری روسیه با ایجاد مرکزی در نزدیکی شهر مسکو امکان فروش محصولات غذایی و ساختمانی را در یک فضای بسیار وسیع با مساحت ۱۲۵ هکتار فراهم آورده است و تجار می توانند بصورت عمده و خرد کالاها و محصولات کشاورزی خود را عرضه و به فروش برسانند.
در ادامه نماینده شرکت کاسپین که متصدی انجام کارهای بازرگانی و اجاره محل فروش انبار، دفاتر و مغازه در این مرکز تجاری است توضیحاتی را در مورد نوع همکاری و امکانات این مجموعه مانند: مراکز اقامت و هتل در این مجموعه بیش از ۱۰۰۰ هکتار می باشد. انبار خشک و انبارهایی که مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش می باشند، پارکینگ مخصوص ماشین های سبک و سنگین، مغازه های کوچک و بزرگ، دفاتر کاری و گمرک مستقر در محل را از امتیازات موجود عنوان کرد.
لازم به ذکر است علاقه مند برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و نحوه عقد قرارداد برای صادرات کالاهای خود می توانند با شرکت کاسپین به آدرس www.caspian-export.com تماس حاصل نمایند.
تهیه کننده: نعیمه اسماعیلی