Iran & Russia | امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق بازرگانی گیلان و اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه
16896
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16896,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق بازرگانی گیلان و اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق بازرگانی گیلان و اتاق بازرگانی ولگاگراد روسیه

صبح روز دوشنبه تاریخ ۳۱ خردادماه ۱۴۰۰ آقای هادی تیزهوش تابان در جلسه مشترک با تجار و بازرگانان برگزیده استان ولگاگراد روسیه شرکت نمودند. در این نشست کاری که خانم گالینا بیکادرووا رییس کمیته سیاست اقتصادی و توسعه استان ولگاگراد و خانم ویکتوریا آفاناسووا رییس مرکز حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری ولگاگراد نیز حضور داشتند طرفین در خصوص توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین استان گیلان و استان ولگاگراد به بحث و گفتگو پرداختند. تجار و تولیدکنندگان استان ولگاگراد به تشریح فعالیت‌های اقتصادی خود پرداختند و مشکلات خود را در خصوص تجارت با ایران مطرح نمودند. آقای تیزهوش تابان به تفصیل به سوالات آنها پاسخ دادند و راهنمایی‌های لازم را برای انجام صحیح معاملات تجاری با ایران به عمل آوردند. در پایان این نشست تجاری تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق بازرگانی گیلان و اتاق بازرگانی ولگاگراد توسط آقای هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی گیلان و آقای وادیم تکاچنکو رییس اتاق بازرگانی ولگاگراد امضا گردید. در این تفاهم‌نامه طرفین متعهد شدند حداکثر تلاش و کوشش‌ خود را برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین دو استان گیلان و ولگاگراد و همچنین رفع موانع موجود به عمل آورند.
لازم به ذکر است که استان ولگاگراد با جمعیت حدود ۲/۵ میلیون نفر در جنوب روسیه قرار دارد و از لحاظ کشاورزی و صنعتی دارای اهمیت زیادی برای روسیه است و قرارگیری آن در حاشیه رود ولگا برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت فراوانی برخوردار است.