Iran & Russia | روسیه صادرات چوب خام با قطر بالای ۱۵ سانتی‌متر را ممنوع می‌کند
15908
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15908,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

روسیه صادرات چوب خام با قطر بالای ۱۵ سانتی‌متر را ممنوع می‌کند

روسیه صادرات چوب خام با قطر بالای ۱۵ سانتی‌متر را ممنوع می‌کند

هیاتی تجاری متشکل از فعالان حوزه چوب از استان کروف روسیه به منظور آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ایران در این حوزه به همت اتاق مشترک ایران و روسیه با همتایان خود در ایران دیدار کردند. در این نشست نایب‌رئیس اتاق مشترک پیشنهاد حضور یک هیات از ایران در نمایشگاه سال آینده روسیه در زمینه چوب را مطرح کرد.

در نشست هیات تجاری استان کروف روسیه با فعالان اقتصادی ایران در حوزه چوب و محصولات چوبی، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور در این زمینه بررسی شد.
قدیر قیافه، نایب‌رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه در این نشست با اعلام این خبر که از ابتدای سال ۲۰۱۸ صادرات چوب خام با قطر بالای ۱۵ سانتی‌متر ممنوع می‌شود، گفت: واردکنندگان چوب از روسیه می‌توانند به جای گرده، چیپس چوب وارد کنند.
وی بر اهمیت رفت‌وآمد هیات‌های تجاری بین دو کشور تأکید کرد و آن را اقدامی مؤثر در زمینه توسعه روابط دوجانبه دانست. قیافه گفت: برقراری رابطه بین استان‌های دو کشور از طریق اعزام و پذیرش هیات های تخصصی مانند همین هیات که در زمینه چوب فعالیت می‌کنند، منجر به نتایج مثبت در مناسبات اقتصادی می‌شود.
این فعال اقتصادی همچنین ایجاد یک مجموعه که بتواند فعالیت واردکنندگان چوب را هماهنگ و یکپارچه سازد و موجب شود واحدهای فعال در این حوزه نیازهای خود را با قیمت‌های بهتری تأمین کنند را ضروری توصیف کرد.
قیافه در ادامه از اعطای برخی تسهیلات اعتباری توسط صندوقی با محتوای صندوق ضمانت صادرات در روسیه برای فعالان اقتصادی که با تجار ایرانی همکاری می‌کنند، خبر داد. این صندوق توافق‌نامه‌ای با صندوق ضمانت صادرات ایران منعقد کرده و در قالب آن فعالیت‌های اقتصادی بین دو کشور را ضمانت می‌کند.
در حاشیه این نشست، فرصتی فراهم شد تا فعالان اقتصادی دو کشور رودررو با یکدیگر مذاکره کنند.