Iran & Russia | ملاقات رییس اتاق بازرگانی گیلان با وزیر روابط خارجی آستراخان
17120
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17120,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,overlapping_content,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.1,vc_responsive
 

ملاقات رییس اتاق بازرگانی گیلان با وزیر روابط خارجی آستراخان

ملاقات رییس اتاق بازرگانی گیلان با وزیر روابط خارجی آستراخان

آقای هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان گیلان و رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با آقای ولادیمیر گالاوکف وزیر روابط خارجی آستراخان ملاقات نمودند. این نشست که در محل وزارت روابط خارجی آستراخان انجام گرفت آقای تیزهوش تابان گفتند با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده قرار است پرواز مستقیم بین رشت و آستراخان از اواسط خردادماه سال جاری برقرار گردد. این پرواز که توسط شرکت پارس‌ایر انجام خواهد گرفت نه فقط نقش بسزایی در گسترش روابط بین دو استان گیلان و آستراخان دارد بلکه می‌تواند در ارتقای روابط اقتصادی، تجاری و گردشگری ایران و روسیه نیز نقش‌آفرین باشد. آقای تیزهوش تابان اظهار داشتند از طرف روسی انتظار داریم که مساعدت‌های لازم را برای حمایت از تداوم این مسیر پروازی به عمل آورند. تسهیل در صدور روادید از سوی سرکنسولگری روسیه در رشت و تسهیل در ورود اتباع ایرانی در فرودگاه آستراخان می‌تواند در تقویت این مسیر هوایی بسیار موثر باشد. رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه بیان داشتند که جمهوری اسلامی ایران قصد دارد نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی خود را در اواخر تابستان امسال در آستراخان برپا نماید. از مدیران استان آستراخان درخواست داریم تا کمک‌های لازم را برای برپایی این نمایشگاه به‌عمل‌آورند.
آقای ولادیمیر گالاوکف وزیر روابط خارجی آستراخان گفتند خبر برقراری پرواز مستقیم رشت به آستراخان و برپایی نمایشگاه ایران در آستراخان موجب خرسندی ماست و این موارد را پیگیری خواهند کرد و حداکثر تلاش خود را برای عملیاتی‌شدن این دو رویداد مهم به عمل خواهند آورد. آقای گالاوکف اظهار داشتند ما تمایل داریم استان آستراخان از طرف روسیه و استان گیلان از طرف ایران به عنوان مرکز و دروازه ورود دو کشور محسوب گردد و از طریق این مناطق فعالیت‌های تجاری، اقتصادی و گردشگری به مناطق دیگر گسترش‌ داده شوند.